Zlot Czyste Góry

1 października uczniowie klas siódmej i ósmej pod opieką Pań Katarzyny Faber-Caputy i Marceli Knapek-Potępy, wzięli udział w jesiennym Zlocie Turystyczno-Ekologicznym „Czyste Góry”. W tym roku miejscem docelowym było Schronisko Młodzieżowe w Rajczy-Nickulinie. Celem zlotu było porządkowanie szlaków turystycznych, promowanie turystyki kwalifikowanej oraz rozwijania zamiłowania do poznawania piękna krajobrazu Beskidów.

Uczestnicy zlotu mieli do wyboru 6 tras. Nasza trasa zaczęła się w centrum Rajczy. Stamtąd  udaliśmy się wzdłuż narciarskiej trasy zjazdowej wyciągu Ski Park na szczyt Compel (652m n.p.m). Dalej trasa przebiegała bez szlaku nieutwardzoną drogą na Wilczy Groń (665m n.p.m) i Kiczorę, skąd zeszliśmy do Doliny Nickuliny i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rajczy-Nickulinie.

Na miejscu czekała już pyszna grochówka i gorąca herbata oraz mnóstwo atrakcji. Były to m.in. quizy i konkursy z wiedzy ekologicznej, turystycznej i geograficznej, pokaz samoobrony, gry i zabawy, oraz szycie „eko-woreczków”. Gratulacje należą się tu Marcie Michalskiej, która zdobyła 2 miejsce w powiatowym konkursie z wiedzy ekologiczno-krajoznawczej. Brawo!

Zwieńczeniem zlotu był „konkurs niespodzianka”, w którym wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą o naszym regionie.

Choć pogoda nie była dla nas zbyt przyjazna, to wśród uczestników panowała bardzo ciepła i miła atmosfera, a uczestnicy wrócili pełni wrażeń i pozytywnej energii.


Facebook